FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY NA SPOLOČNOSŤ ISUZU

 

Chcete o nás vedieť viac? V tejto oblasti poskytujeme odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa ISUZU. Ak otázka nebola zodpovedaná, môžete nás kedykoľvek kontaktovať pomocou prepojeného kontaktného formulára nižšie.

Ako dlho existuje ISUZU v Nemecku/Rakúsku?

Spoločnosť ISUZU Sales Deutschland GmbH bola založená v roku 2006 a od roku 2007 zodpovedá za predaj pick-upov „D-MAX“ a ľahkých nákladných vozidiel „série N“ v Nemecku a Rakúsku. V roku 2009 sa Česká republika a Slovensko pridali ako ďalšie trhy pre Isuzu D-Max.

Existuje ISUZU aj v iných európskych krajinách?

Áno. ISUZU Sales Deutschland zodpovedá za Nemecko, Rakúsko, Českú republiku a Slovensko. Pre všetky ostatné európske krajiny nájdete podrobnejšie informácie na tejto stránke: ISUZU v Európe

Ako nájdem svojho najbližšieho predajcu?

Najbližšieho predajcu ISUZU nájdete pomocou našej vyhľadávacej funkcie: Hľadanie predajcov

Na koho sa mám obrátiť, ak mám otázky alebo problémy s mojim ISUZU D-MAX?

Obráťte sa, prosím, na vášho najbližšieho predajcu ISUZU , ktorý sa o vás rád postará a postará sa o vaše priania, otázky a ťažkosti.

Aké dlhé sú intervaly služieb zákazníkom?

Spravidla platia pre všetky vozidlá intervaly zákazníckeho servisu 20.000 km alebo raz ročne. V zložitých prevádzkových podmienkach platia skrátené intervaly, v závislosti od podmienok.

Aká je záruka?

D-MAX : Vozidlá ISUZU sú kontrolované a testované vo výrobe za najprísnejších podmienok. Okrem zákonných nárokov na vady materiálu poskytuje spoločnosť ISUZU prostredníctvom svojich dílerov a partnerov na všetky vozidlá D-MAX záruku 5 rokov do najazdenia 100.000 km (od prvého použitia, podľa toho, čo nastane skôr) a záruku proti prehrdzaveniu karosérie zvnútra smerom von po dobu 12 rokov. Bližšie informácie a prípadné predpoklady nájdete v príslušných záručných pokynoch, ktoré sú dostupné každému partnerovi spoločnosti ISUZU. Na všetky originálne náhradné diely ISUZU sa vzťahuje 2-ročná záruka (okrem zákonnej zodpovednosti za chyby materiálu) bez ohľadu na počet najazdených kilom

Čo sú dokumenty CoC a na čo ich potrebujem?

Vyhlásenie o zhode (CoC - Certificate of conformity) je celoeurópske osvedčenie o zhode s potrebnými technickými výrobnými predpismi a technickými údajmi. Vďaka celoeurópskemu uznávaniu dokumentov sú takto certifikované vozidlá ľahko zaregistrované vo všetkých krajinách EÚ. Dokumenty CoC je možné v súčasnosti vydávať iba pre osobné automobily. Pre nákladné vozidlá vydávajú výrobcovia podobné dátové osvedčenia. Od polovice roku 2009 je tiež možné vydávať dokumenty CoC pre nákladné vozidlá, ktoré boli novo homologizované v celej Európe, za predpokladu, že homologizácia vozidla bola vykonaná v súlade s novými smernicami. Od konca roku 2011 musia byť novo homologizované nákladné vozidlá do 3,5 tony vybavené dokumentmi CoC vytvorenými výrobcom. Od konca roku 2012 to platí aj pre nákladné vozidlá nad 3,5 tony.

Aké emisné predpisy spĺňajú nové vozidlá ISUZU?

Všetky úžitkové vozidlá ISUZU, bez ohľadu na to, či ide o D-MAX alebo sériu N, vyhovujú najnovším emisným predpisom Euro 6. Tu sa samozrejme ľahké úžitkové vozidlá ako D-MAX testujú podľa rovnakých špecifikácií ako osobné automobily, konkrétne podľa nového jazdného cyklu WLTP. Tento testovací cyklus, ktorý je predpísaný pre ľahké úžitkové vozidlá od konca roku 2019, obsahuje jazdný profil, ktorý sa oveľa viac približuje dnešnému profilu používania. To znamená, že hodnoty spotreby a emisií môžu mapovať realistickejší vzťah k jednotlivým jazdným profilom. Napriek tomu stále existujú rozdiely medzi meraniami na skúšobnom zariadení a skutočnými jazdnými operáciami. Ťažké úžitkové vozidlá série N (podvozok bez nadstavieb) sa budú naďalej testovať na skúšobných zariadeniach motorov a preto nie je možné zverejniť žiadne príslušné údaje o spotrebe.

Akú plaketu o jemných časticiach dostanú vozidlá ISUZU v súčasnosti/v nasledujúcom roku?

Všetky vozidlá ISUZU dostávajú zelenú ekologickú plaketu pre obzvlášť nízkoemisné vozidlá.

Môžu vozidlá ISUZU prejsť aj na bionaftu a iné?

Nafta podľa normy DIN, ktorá je v súčasnosti k dispozícii na čerpacích staniciach, už obsahuje až sedem percent bionafty. Pre toto využitie boli koncipované, vyvinuté a optimalizované moderné vstrekovacie systémy vozidiel ISUZU; vyššie podiely bionafty preto ISUZU neschválilo. Nejde o postup špecifický pre ISUZU, ale o postup, ktorý je v súčasnosti v tomto odvetví a na trhu obvyklý; pretože vyššie podiely bionafty môžu viesť k značnému zhoršeniu chovania výfukových plynov, ako aj k zhoršeniu prevádzky alebo v najhoršom prípade k poškodeniu motora a prívodu paliva.

Kde môžem nechať staré vozidlá ISUZU bezplatne zlikvidovať?

Prehľad všetkých zberných miest na Slovensku pre vozidlá po dobe životnosti v súlade s nariadením o starých vozidlách nájdete tu.

Ktoré vozidlá sú v súčasnosti k dispozícii na Slovensku?

V súčasnosti sú k dispozícii rôzne modely pick-upov „D-MAX“ .

Kto môže odpovedať na otázky týkajúce sa môjho ISUZU Trooper?

S modelom ISUZU Trooper od modelového roku 2000 vám môže pomôcť spoločnosť Fadis GmbH: Fadis GmbH Mielestr. 8, 61168 Friedberg, Tel. + 49 (0) 6031 - 795 583, www.fadis.de . Na otázky týkajúce sa modelov, ktoré je možné prideliť inému výrobcovi, napr. Opel Campo, kontaktujte tohto výrobcu.

Mám dovezené ISUZU. Kto mi môže pomôcť s otázkami?

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa dovezených vozidiel, obráťte sa na príslušného dovozcu alebo predajcu.

Mám dovezené ISUZU. Kto poskytuje záruku?

V zásade poskytuje záruku vždy predávajúci. Ten má však opäť poskytovateľa záruky, s ktorým môže vybavovať svoje nároky zo záruky podľa iných špecifikácií. Ak bolo vozidlo vyrobené a určené výrobcom pre európsky trh, môže výrobca sľúbené spracovanie vykonať aj u všetkých partnerov ISUZU v prípade záruky s využitím existujúcej celoeurópskej továrenskej záruky. To však nemusí zodpovedať zárukám, ktoré sľúbil predajca vozidiel, a môže to mať obmedzený rozsah.

Ako a kde môžem absolvovať skúšobnú jazdu?

Ohľadom skúšobnej jazdy sa obráťte, prosím, na vášho predajcu ISUZU . O skúšobnú jazdu môžete tiež požiadať prostredníctvom tohto formulára .

Kde môžem nechať staré vozidlá ISUZU bezplatne zlikvidovať?

Prehľad všetkých zberných miest na Slovensku pre vozidlá po dobe životnosti v súlade s nariadením o starých vozidlách nájdete tu.

Kde nájdem náhradné diely pre môj ISUZU D-MAX ?

Ak máte záujem o náhradné diely a ďalšie otázky, obráťte sa na svojho najbližšieho predajcu ISUZU .

Kde získam nový kľúč/nový návod na obsluhu?

Kľúč a návod na obsluhu si môžete objednať u predajcu vo vašej blízkosti.

Aké pneumatiky môžem použiť pre svoj D-MAX?

Zmena rozmerov pneumatík na pôvodné disky je možná iba v obmedzenej miere. Ak by ste chceli iné veľkosti diskov, naša ponuka príslušenstva ponúka disky až do 20 palcov. Podrobnosti sa dozviete u vášho najbližšieho predajcu .

Kde nájdem náhradné diely pre môj ISUZU Trooper alebo iný starý model ISUZU?

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa ISUZU Trooper a mnohých ďalších starších modelov, môže vám pomôcť spoločnosť Fadis GmbH . Ak máte vozidlo, ktoré je možné priradiť k inej značke, kontaktujte ju (napr. Opel v Campo). Príslušný dovozca vám môže pomôcť s dovezenými vozidlami.

Existujú zľavy pre firemných zákazníkov?

Áno, ISUZU poskytuje zľavy pre firemných odberateľov. Kritériá, ktoré musíte splniť, ako aj výslednú možnú výšku zľavy sa dozviete u predajcu ISUZU .

Nenašli ste, čo ste hľadali? Prípadne nás môžete kedykoľvek kontaktovať. Náš zákaznícky servis vám rád pomôže.