JAZDNÁ BEZPEČNOSŤ ISUZU

5 hviezd bezpečnosti od Euro NCAP

 

Každý Isuzu D-MAX obsahuje množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré pracujú automaticky a nezávisle a neúnavne prispievajú k vašej ochrane. Vďaka pokročilému asistenčnému systému ISUZU (ADAS) je vaša cesta ešte bezpečnejšia a pohodlnejšia. Pomocou najmodernejších senzorov a niekoľkých kamier D-MAX neustále monitoruje vaše okolie. Vyše 20 asistenčných a bezpečnostných systémov, ako napríklad asistent núdzového brzdenia, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek s inteligentným obmedzovačom rýchlosti, vás bezpečne dopravia do cieľa.

ASISTENT MŔTVEHO UHLA

STÁLE VIAC VIDIEŤ

Asistent mŕtveho uhla vám poskytuje pomoc pri zmene jazdného pruhu pri sledovaní bočných úsekov. Systém využíva radarové senzory na sledovanie mŕtveho uhla a včas vás varuje pomocou zobrazenia vo vonkajších spätných zrkadlách.

AIRBAGY A SYSTÉM NÚDZOVÉHO VOLANIA

V PRÍPADE NÚDZE

O maximálnu bezpečnosť sa stará osem airbagov. Ak sa aktivujú airbagy, systém eCall automaticky odošle tiesňové volanie na tiesňové číslo 112 a začne hlasový hovor s riadiacim strediskom. D-MAX má navyše manuálne tlačidlo SOS.

VAROVANIE JAZDY POPRI

PARKOVANIE SO ŠIROKÝM VÝHĽADOM

Ak s D-MAXom cúvate, pomôže vám parkovací asistent. Systém pomocou radarových senzorov bočne detekuje vozidlá prichádzajúce zozadu a informuje vás pomocou zobrazení mŕtveho uhla vo vonkajších spätných zrkadlách a prídavného akustického signálu.

ZOSTAŇTE NA SPRÁVNEJ STOPE

ASISTENT UDRŽIAVANIA V JAZDNOM PRUHU V PRÍPADE NÚDZE

Asistent udržiavania v jazdnom pruhu vám pomôže zabrániť zrážkam. Ak systém zistí, že pri zmene jazdného pruhu existuje riziko zrážky, zasahuje do riadenia a zabráni zmene jazdného pruhu. Tak je zabezpečená maximálna bezpečnosť D-MAX.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat vám pomáha na rovných cestách, ako sú napríklad diaľnice a rýchlostné cesty. Stereokamera detekuje vozidlá idúce vpredu, zaisťuje dostatočnú vzdialenosť a zároveň sleduje zadanú maximálnu rýchlosť. Ak vodič pred vami zastaví, D-MAX automaticky zastaví.

VAROVANIE PRI VYCHÝLENÍ SA Z JAZDNÉHO PRUHU

Varovanie pri vychýlení sa z jazdného pruhu ISUZU D-MAX detekuje počas jazdy vozovku a upozorní vás, ak sa pick-up neúmyselne vychýli z jazdného pruhu. Pokiaľ nie je zapnutá smerovka a auto sa vychýli z jazdného pruhu, okamžite dostanete výstrahu a volant začne vibrovať.

INTELIGENTNÉ OBMEDZENIE RÝCHLOSTI

Pomocou inteligentného obmedzovača rýchlosti D-MAX rozpozná maximálnu povolenú rýchlosť a rýchlosť automaticky obmedzí. To zaisťuje ešte väčšiu bezpečnosť a menší strach z rýchlostných kontrol.

ASISTENT PRI JAZDE DO svahu

Dajte zbohom pohybu vozidla späť na svahu alebo na rampách. Pomoc pri rozjazde do kopca zabraňuje spätnému pohybu vozidla pri rozjazde v stúpaniach 5,7 stupňa alebo viac.

KONTROLA POHYBU Zo svahu

Užite si absolútnu stabilitu aj na strmých svahoch alebo na klzkej vozovke. Kontrola pohybu z kopca pomáha zabrzdeniu D-MAX na svahoch a poskytuje vám dodatočnú kontrolu.

AUTONÓMNE NÚDZOVÉ BRZDENIE

AUTOMATICKÉ BRZDENIE V PRÍPADE NEBEZPEČENSTVA

Pomocou asistenta núdzového brzdenia ste so svojím D-MAX na ceste vždy v bezpečí, a to aj v nebezpečných situáciách. Systém vás informuje akustickým signálom a zobrazením na displeji na blížiace sa prekážky. Ak existuje riziko kolízie, automatické núdzové brzdenie znižuje intenzitu nárazu alebo sa mu dokonca vyhýba.

ROZPOZNÁVANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

VŠETKY ZNAČKY V DOHĽADE

Rozpoznávanie dopravných značiek vám pomáha sledovať dôležité dopravné značky. Systém neustále skenuje krajnicu cesty a automaticky ju zobrazuje na displeji. Varovná funkcia vás informuje, ak prekročíte rýchlosť. Vaša technológia pre maximálnu bezpečnosť jazdy!